Newsletter – Marzec 2022

Witajcie,

Jako że jesteśmy świadkami bezpardonowego ataku Rosjan i ich dyktatora Putina na wolną, niezależną Ukrainę, a przez to zniszczenie powojennego ładu i pokoju w Europie. Chcielibyśmy wyrazić słowa głębokiego współczucia i wsparcia dla obywateli Ukrainy. Wszyscy w Take trzymamy kciuki za Was, Waszą armię i niepodległość oraz modlimy się, aby ten szaleniec ustąpił i zakończył ten bezsensowny rozlew krwi. Wy natomiast w tych trudnych czasach, bądźcie silni jak “Take”(竹 jap. bambus), który może uginać się pod wpływem silnego wiatru, natomiast żadna – nie wiadomo jak silna burza – nie jest w stanie ostatecznie go złamać!

Dla zaczynających przygodę z Katori:

Rozpoczyna się nowy miesiąc,  jest to świetny moment na rozpoczęcie swojej praktyki Katori Shinto Ryu. Zapisy do grupy początkującej trwają do 16 marca. Treningi grupy początkującej odbywają się w:

  • Środy, godzina 20:15 – 21:45, ul. Akacjowa 5
  • Czwartki, godzina 20:00 – 21:30, ul. Smoleńsk 7

Wystarczy się zarejestrować i przyjść. Zabierz ze sobą strój sportowy, a jeżeli nie masz swojego bokkena – daj nam znać abyśmy zabrali zapasowy na konkretny trening.

Dla osób Trenujących:

W marcu czekają nas dwa (niestety nakładające się na siebie) ciekawe wydarzenia:

Międzynarodowe seminarium Katori Shinto Ryu w Berlinie – 5-6 marca

Po zbyt długiej przerwie spowodowanej przez znienawidzony przez wszystkich wirus, w końcu mamy okazję zobaczyć się z Sensei Ulf Rott (5’Dan) na seminarium organizowanym w Berlinie w dniach 5-6 marca 2022. Jest to świetna okazja, żeby poznać i poćwiczyć Katori z osobami z innych krajów oraz dostać wiele ciekawych wskazówek od Sensei Ulfa. Program seminarium obejmuje: kenjutsu, iaijutsu, bojutsu i naginatajutsu.

Warunkiem uczestnictwa jest podstawowa znajomość kenjutsu, dowód zaszczepienia w postaci ważnego certyfikatu Covid lub potwierdzonego przebycia choroby w okresie mniejszym niż 3 miesiące wstecz od daty seminarium oraz negatywny test na COVID-19 wykonany na 24h przed seminarium lub bezpośrednio na miejscu.

Rejestracja na wydarzenie jest dostępna pod adresem: http://seminar.katori-berlin.de
Koszt imprezy to: 40 Euro, +5 Euro treningi zaawansowane.

– Warsztaty Tenshin Shoden Katori Shinto Ryu w Lublinie – 5 marca

Tak się złożyło, że w tym samym czasie Sensei Jacek Krzeszowiec (4’Dan) organizuje jednodniowe warsztaty Katori w Lublinie.  Jest to fenomenalna okazja, aby zacząć przygodę z naszymi wyjazdami. Sensei Jacek zawsze podrzuci wiele ciekawych i cennych uwag i na pewno zadba o świetną, zabawną atmosferę warsztatów. Biorąc pod uwagę, iż są to mniej wymagające jednodniowe warsztaty, to nie zajmą tyle czasu i zasobów co pełnoprawne międzynarodowe seminarium :). Jest to świetna okazja, żeby zapoznać się z reszta polskiej ekipy i poćwiczyć w kameralnej atmosferze lublińskiego dojo. Warsztaty odbędą się w godzinach 10:00 – 18:30 w Lublinie, przy ul. Wajdeloty 12 i kosztować będą 70zł. Szczegóły u organizatora: 504 142 275,

Praktykujcie sztukę pokoju.

Dozo!

Facebook
Twitter

Zobacz także:

Michał Mazurek

Wesołych Świąt!

W tym wyjątkowym czasie świątecznym pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia. Niech te święta przyniosą Wam spokój, radość i czas na regenerację sił. Niech będą pełne

Czytaj więcej »
Marcela Wesołowska

Matury 2022

W dniach 4, 10 i 11 maja, zajęcia na sali przy ul. Akacjowej zostają odwołane z powodu matury. Osoby uczęszczające na treningi we wtorki i

Czytaj więcej »
Przewiń na górę