Newsletter – Marzec 2023

Dla zaczynających przygodę z Katori:

Mamy marzec, zbliża się astronomiczna wiosna. Mimo to jakoś tak zimno na zewnątrz. Remedium na to może być Trening Katori Shinto Ryu, który może nie rozgrzewać atmosfery, ale z całą pewnością rozgrzewa ciało i umysł! 🙂 Na pierwszy trening można przyjść do 10 dnia miesiąca. Przyjmujemy osoby od 15 roku życia. Treningi odbywają się zgodnie z aktualnym harmonogramem na rok 2022 / 2023:

  • Poniedziałki, godzina 20:15 – 21:45, ul. Lubomirskiego 19 – grupa początkująca / średnio-zaawansowana
  • Wtorki, godzina 20:15 – 21:45, ul. Akacjowa 5 – grupa średnio-zaawansowana oraz zaawansowana
  • Środy, godzina 20:00 – 21:30, ul. Akacjowa 5 – grupa początkująca / średnio-zaawansowana
  • Czwartki, godzina 20:00 – 21:30, ul. Smoleńsk 7 – grupa początkująca / średnio-zaawansowana

Wystarczy się zarejestrować i przyjść. Zabierz ze sobą strój sportowy, a jeżeli nie masz swojego bokkena – daj nam znać, abyśmy zabrali zapasowy na konkretny trening.

Dla osób trenujących:

–  Wiosenna sesja egzaminacyjna TAKE 5-4′ kyu – 21.03.2023

Zapraszamy serdecznie naszych uczniów na wiosenną sesję egzaminacyjną TAKE. Egzamin zostanie przeprowadzony na stopnie 5′ oraz 4′ kyu w liceum Pijarów przy ulicy Akacjowej 5 w godzinach 20:15 – 22:00 i zostanie poprzedzony wcześniejszą rozgrzewką oraz treningiem.

 –  Seminarium Katori Shinto Ryu w Berlinie – 04 – 05.03.2023

W dniach 4-5 marca w Berlinie odbyło się seminarium Katori Shinto Ryu prowadzone przez Sensei Ulf Rott (5′ Dan). Było to niesamowite doświadczenie dla wszystkich uczestników, którzy mieli okazję pod okiem doświadczonego nauczyciela rozwijać swoje umiejętności szermiercze.Dzięki temu seminarium zyskaliśmy dużo nowej wiedzy, a nasze umiejętności w Katori Shinto Ryu uległy znacznemu rozwojowi. Organizatorzy zadbali o doskonałe warunki treningowe oraz o atmosferę, która sprzyjała intensywnej pracy i nauce. Chcielibyśmy serdecznie podziękować organizatorom za tak dobrze zorganizowane seminarium oraz Sensei Ulfowi za jego cenne wskazówki i inspirację, która pobudziła naszą pasję do Katori Shinto Ryu 🙂

Haiku na Marzec:

初雷や | Hatsu-rai ya/| The first thunder
ふるふが如き Furuu ga gotoki/ | Is likely to shake
雛の壇 Hina no dan | The tiered doll stand.

Kawahigashi Hekigoto(1873-1937)

Facebook
Twitter

Zobacz także:

Michał Mazurek

Newsletter – Lipiec 2024

Dla zaczynających przygodę z Katori   Z końcem czerwca przestał obowiązywać nasz standardowy harmonogram, na czas wakacji wprowadziliśmy drobne zmiany.  W tym roku kontynuujemy warsztaty

Czytaj więcej »
Przewiń na górę