Nasi mistrzowie

Sugino Yukihiro​

Mistrz Sugino Yukihiro odziedziczył prowadzenie Sugino-dojo w Kawasaki po śmierci swojego ojca, Sugino Yoshio-sensei. Posiada 9 stopień dan w Katori Shintō-ryū oraz 7 stopień dan w Aikidō Aikikai.

Sugino Yukihiro-sensei zawsze nauczał w dōjō swego ojca. Teraz, przekazuje tradycje szkoły również poza rodzinnym dojo i gości na Zachodzie co najmniej dwa razy w roku, prowadząc warsztaty i wykłady zarówno z zakresu Katori Shintō-ryū, jak również Aikidō.

Został odznaczony przez Międzynarodową Federację Nippon Budō 9 stopniem dan kobudō.

Sugino Yoshio

Mistrz Sugino Yoshio (12 XII 1904 – 13 VI 1998) swoją przygodę ze sztukami walki zaczął przed drugą wojną światową od kendō, jūdō z Jigirō Kanō-sensei (założycielem jūdō) i wreszcie od aikidō z Morihei Ueshiba-sensei (założycielem aikidō). Praktykę  Tenshin Shōden Katori Shintō-ryū zaczął z Kanō-sensei około 1928 roku  w Kōdōkan-dōjō.  Sugino Yoshio-sensei pobierał swoje nauki u 4 shihan’ów, głównie u Ichizo Shiina (przez około 10 lat) oraz u Tamai, Ito i Kuboki. W 1927 roku założył dōjō, w którym początkowo nauczyła tylko jūdō, aby następnie w 1937 roku zacząć nauczać również aikidō, a po 2 wojnie światowej Katori Shintō-ryū.

Od 1953 roku był zapraszany do przygotowywania scen walki w filmach o samurajach. Najbardziej znanym filmem jest "Siedmiu samurajów" z Toshirō Mifune w reżyserii Kurosawy Akiry. W 1981 roku został wyróżniony przez Międzynarodową Federację Nippon Budō 10 stopniem  (dan) kobudō.

Przez wiele lat jeździł po Europie i świecie propagując Katori Shintō-ryū. Prowadzenie swojego dōjō powierzył synowi Sugino Yukihiro.

Hatakeyama Goro

Mistrz Goro Hatakeyama urodził się 17 sierpnia 1928 roku w Tokio. Naukę sztuk walki rozpoczął w wieku 13 lat od kendo w dojo przy liceum. Następnie przez wiele lat studiował tradycyjne jujutsu. W wieku 37 lat zaczął trening Katori Shinto Ryu pod kierunkiem wybitnego mistrza Yoshio Sugino. Hatakeyama szybko stał się bliskim uczniem i asystentem Yoshio Sugino, od którego otrzymał najwyższy stopień 9°Dan i tytuł Menkyo Kaiden.

Mistrz Hatakeyama prowadził własne dojo (odrębne od dojo Risuke Otake i Yukihiro Sugino - syna Yoshio Sugino) i poświęcał kilka miesięcy każdego roku na rozpowszechnianie Katori Shinto Ryu poza Japonią. Seminaria z jego udziałem odbywały się we: Francji, Holandii, Belgii, Danii, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Polsce, Czechach, na Węgrzech, w Rosji, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Po długiej chorobie mistrz zmarł w wieku 81 lat w Ofuna (Kamakura) dnia 08.12.2009 r.

Sugino Yukihiro

Mistrz Sugino Yukihiro odziedziczył prowadzenie Sugino-dojo w Kawasaki po śmierci swojego ojca, Sugino Yoshio-sensei. Posiada 9 stopień dan w Katori Shintō-ryū oraz 7 stopień dan w Aikidō Aikikai.

Sugino Yukihiro-sensei zawsze nauczał w dōjō swego ojca. Teraz, przekazuje tradycje szkoły również poza rodzinnym dojo i gości na Zachodzie co najmniej dwa razy w roku, prowadząc warsztaty i wykłady zarówno z zakresu Katori Shintō-ryū, jak również Aikidō.Został odznaczony przez Międzynarodową Federację Nippon Budō 9 stopniem dan kobudō.

Sugino Yoshio

Mistrz Sugino Yoshio (12 XII 1904 – 13 VI 1998) swoją przygodę ze sztukami walki zaczął przed drugą wojną światową od kendō, jūdō z Jigirō Kanō-sensei (założycielem jūdō) i wreszcie od aikidō z Morihei Ueshiba-sensei (założycielem aikidō). Praktykę  Tenshin Shōden Katori Shintō-ryū zaczął z Kanō-sensei około 1928 roku  w Kōdōkan-dōjō.  Sugino Yoshio-sensei pobierał swoje nauki u 4 shihan’ów, głównie u Ichizo Shiina (przez około 10 lat) oraz u Tamai, Ito i Kuboki. W 1927 roku założył dōjō, w którym początkowo nauczyła tylko jūdō, aby następnie w 1937 roku zacząć nauczać również aikidō, a po 2 wojnie światowej Katori Shintō-ryū.Od 1953 roku był zapraszany do przygotowywania scen walki w filmach o samurajach. Najbardziej znanym filmem jest “Siedmiu samurajów” z Toshirō Mifune w reżyserii Kurosawy Akiry. W 1981 roku został wyróżniony przez Międzynarodową Federację Nippon Budō 10 stopniem  (dan) kobudō.Przez wiele lat jeździł po Europie i świecie propagując Katori Shintō-ryū. Prowadzenie swojego dōjō powierzył synowi Sugino Yukihiro.

Hatakeyama Goro

Mistrz Goro Hatakeyama urodził się 17 sierpnia 1928 roku w Tokio. Naukę sztuk walki rozpoczął w wieku 13 lat od kendo w dojo przy liceum. Następnie przez wiele lat studiował tradycyjne jujutsu. W wieku 37 lat zaczął trening Katori Shinto Ryu pod kierunkiem wybitnego mistrza Yoshio Sugino. Hatakeyama szybko stał się bliskim uczniem i asystentem Yoshio Sugino, od którego otrzymał najwyższy stopień 9°Dan i tytuł Menkyo Kaiden.Mistrz Hatakeyama prowadził własne dojo (odrębne od dojo Risuke Otake i Yukihiro Sugino – syna Yoshio Sugino) i poświęcał kilka miesięcy każdego roku na rozpowszechnianie Katori Shinto Ryu poza Japonią. Seminaria z jego udziałem odbywały się we: Francji, Holandii, Belgii, Danii, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Polsce, Czechach, na Węgrzech, w Rosji, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.Po długiej chorobie mistrz zmarł w wieku 81 lat w Ofuna (Kamakura) dnia 08.12.2009 r.
Scroll to Top