Newsletter – Styczeń 2024

Dla zaczynających przygodę z Katori

 

Noworoczne treningi Katori są okazją do spojrzenia na swoją praktykę Katori w poprzednim roku z nowej perspektywy. Jest to okazja do symbolicznego odcięcia starych nawyków. Niech naszym noworowcznym postanowieniem będzie ciągły rozwój i chęć do zmiany tych nawyków i wchłonięcia nowej porcji wiedzy i umiejętności na ich miejsce 🙂   W tym roku kontynuujemy warsztaty wprowadzające dla początkujących. Jeżeli chcesz do nas dołączyć, zostaw swojego maila, a wyślemy Ci informację o najbliższym warsztacie wprowadzającym. Przyjmujemy osoby od 15 roku życia. Poniżej harmonogram na rok szkolny 2023/2024:

 • Poniedziałki, godzina 20:15 – 21:45, ul. Lubomirskiego 19 – trening grupy Początkującej
 • Wtorki, godzina 20:15 – 21:45, ul. Akacjowa 5 – Trening grupy Początkującej
 • Środy, godzina 20:00 – 21:15, ul. Akacjowa 5 – Trening grupy średnio-zaawansowanej
 • Środy, godzina 21:15 – 22:30, ul. Akacjowa 5 – Trening grupy zaawansowanej
 • Czwartki, godzina 18:30 – 20:00, ul. Smoleńsk 7 – Trening grupy Początkującej

Warsztaty wprowadzające – 13.01.2024

 

Zapraszamy wszystkich nowych entuzjastów, którzy pragną rozpocząć swoją przygodę z Katori Shinto-ryu na nasz dedykowany warsztat wprowadzający!
Nasz warsztat wprowadzający to 3 godziny poświęcone na wyjaśnienie podstawowych aspektów treningu i kata, co zapewni Ci znacznie lepszy start do praktyki. To okazja, aby zdobyć podstawowe informacje i umiejętności, które będą nieocenione podczas regularnych treningów.
Naszym priorytetem jest zapewnienie Ci solidnych fundamentów, dzięki którym opanujesz materiał niezbędny do praktyki pierwszej formy kata w parach.
Pragniemy również poinformować, że następny tego typu warsztat odbędzie się najwcześniej w marcu 2024.

Warsztaty odbędą się przy ulicy Akacjowej 5 Zobacz wskazówki jak trafić. Warsztaty poprowadzi Sensei Mateusz Kuduk (3’Dan). Więcej o naszych instruktorach przeczytasz na tej stronie.

Do uczestnictwa w warsztatach wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Jeżeli po warsztacie będziesz chciał/ła uczestniczyć w treningach regularnych dodatkowa rejestracja nie będzie konieczna. Ilość miejsc jest ograniczona ze względu na dostępną ilość zapasowych bokkenów. Decyduje kolejność rejestracji. Późna rejestracja może wiązać się z koniecznością zakupu bokkena przed rozpoczęciem warsztatów – informacja będzie zawarta w formularzu.
Wymagane jest ukończenie 15 roku życia.
Aby się zarejestrować wypełnij formularz rejestracyjny pod tym linkiem.

Co zabrać na warsztaty:

 • strój sportowy tj. długie dresowe spodnie, t-shirt
 • butelkę wody
 • ćwiczymy na boso ale klapki mogą się przydać aby przejść z szatni na salę
 • jeżeli masz swoje kimono i bokken Drewniany miecz do ćwiczeń, zwykle o kształcie katany, rzadziej wakizashi lub tantō. możesz je przynieść
 • dobry humor 🙂

Harmonogram:

13.01.2024 Sobota

08:45 – Rejestracja na miejscu
09:00 – Rozpoczęcie
12:00 – Zakończenie

Program:

 • wprowadzenie do szkoły Tenshin Shoden Katori Shinto-ryu
 • krótka historia szkoły i założyciela
 • prezentacja materiału i broni używanych podczas treningów
 • podstawowe cięcia i pchnięcia
 • podstawowe pozycje (kamae)
 • etykieta w dojo i posługiwaniu się mieczem
 • pierwsze kata (forma w parach) miecza

Koszt uczestnictwa to 150 zł.

Opłatę można wnieść gotówką na miejscu przed rozpoczęciem zajęć lub najpóźniej na 2 dni przed warsztatami na konto bankowe:

Stowarzyszenie TAKE
ul. Głogowska 15/3
30-416 Kraków
Nr konta bankowego:
55 2030 0045 1110 0000 0302 2120

W tytule przelewu “Warsztat wprowadzający – Imię i Nazwisko”

Uwaga! Dla osób które będą uczestniczyć w warsztatach, przewidziana jest zniżka na styczniowy karnet w wysokości 60%.

Mamy nadzieję, że znalazłeś/aś tutaj wszystkie potrzebne informacje. Jeżeli nie, to nie wahaj się i skontaktuj się z nami.

Przed i warsztatach będzie możliwość zakupu bokkena i pokrowca (pierwsze rzeczy które będą Ci potrzebne do regularnych treningów). Możesz też
złożyć zamówienie wcześniej w naszym sklepie i odebrać je przed warsztatami.

 

Dla osób trenujących

 

Seminaria w Warszawie z Senseiami Lorisem Petris ( 6 Dan Katori Shinto Ryu) oraz Danielem Dubreuil (7 Dan Katori Shinto Ryu i Aikibudo)

Sensei Rafał z Warszawy ma pomysł na dwa seminaria w tym roku. Pierwsze ma się odbyć 09-11 Lutego 2024. w Warszawie. Poprowadzone będzie przez Senseia Daniela Dubreuil (7dan Katori i Aikibudo) z opcją treningu Aikibudo w piątek wieczorem. Drugie z Seminariów odbędzie się 24-26 maja 2024 w Warszawie i poprowadzi je Sensei Loris Petris (6 Dan Katori Shinto Ryu) Obydwa Seminaria będą oscylowac w cenie 350zl/80€ za całość seminara lub 200zl/45€ za 1 dzień. Dla uczestników, którzy wezmą udział w obydwu seminariach przwidziana jest zniżka 10% wartości za kazdy seminarium, zwracana przy płatności za drugie.
Więcej informacji wkrótce

 

Zimowy obóz Katori Shinto Ryu w Dojo Stara Wieś 06 – 08.12.2024

Mamy zarezerwowaną datę na przyszłoroczny zimowy obóz Katori Shinto Ryu w Dojo Stara Wieś. Odbędzie się on 06-08.12.2024.

 

Zmiany na stronie

Od niedawna na stronie pojawiła się nowa sekcja pt. “Poradniki” Zostały tam zgrupowane i umieszczone przydatne informacje z którymi warto się zaznajomić lub powtórzyć.

 

 

Haiku na Styczeń

 

土ともにTsuchi tomoni | With the mad,
崩るる崕の|  Kuzururu gake no | Collapsed on the scarp,
霜柱 |  Shimo-bashira | The frost columns.

Masaoka Shiki(1867-1902)

 

Facebook
Twitter

Zobacz także:

Michał Mazurek

Newsletter – Lipiec 2024

Dla zaczynających przygodę z Katori   Z końcem czerwca przestał obowiązywać nasz standardowy harmonogram, na czas wakacji wprowadziliśmy drobne zmiany.  W tym roku kontynuujemy warsztaty

Czytaj więcej »
Przewiń na górę